Życie KAWAŁEK po KAWAŁKU… » Blog Archive » Losowanie Eliminacji EURO 2016
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku

MIKROBLOG

Status Skype

GG

Zapraszam na GG!

Bramka ORANGE


Losowanie Eliminacji EURO 2016

niedziela, 23 Luty 2014
losowanie_4

Nicea – orszak karnawałowy

W dniu dzisiejszym w Nicei odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do turnieju finałowego Mistrzostw Europy we Francji w 2016 r. W wielkim napięciu cały świat futbolowy obserwował dzisiejsze losowanie. Polskie nastroje po tym losowaniu są umiarkowanie optymistyczne.

Zestawienie grup wygląda następująco:

Grupa A: Holandia, Czechy, Turcja, Łotwa, Islandia, Kazachstan

Grupa B: Bośnia i Hercegowina, Belgia, Izrael, Walia, Cypr, Andora

Grupa C: Hiszpania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Macedonia, Luksemburg

Grupa D: Niemcy, Irlandia, POLSKA, Szkocja, Gruzja, Gibraltar

Grupa E: Anglia, Szwajcaria, Słowenia, Estonia, Litwa, San Marino

Grupa F: Grecja, Węgry, Rumunia, Finlandia, Irlandia Północna, Wyspy Owcze

Grupa G: Rosja, Szwecja, Austria, Czarnogóra, Mołdawia, Liechtenstein

Grupa H: Włochy, Chorwacja, Norwegia, Bułgaria, Azerbejdżan, Malta

Grupa I: Portugalia, Dania, Serbia, Armenia, Albania, (Francja)

A po losowaniu napisali/powiedzieli:

-„Kicker” swoją relację z losowania tytułuje „Niemcy trafiają na Lewandowskiego i spółkę”.

– Na pewno mecz z Polską będzie miły spotkaniem, bo znam się z Arturem Borucem. Czy do niego zaDla nas – Polaków najważniejsze odbyło się około godziny 13-tej. Wtedy to do grupy D wylosowani zostali Polacy. Znaleźliśmy się w niej razem z reprezentacjami Niemiec, Irlandii, Szkocji, Gruzji i Gibraltaru.

– dzwonię? do Artura. No nie, i tak nie dam mi żadnej rady, bo przecież jest jednak reprezentantem Polski. Mimo to, nie mogę się doczekać najpierw meczu towarzyskiego a potem dwóch eliminacyjnych – mówił selekcjoner Szkocji, Gordon Strachan.

– Losowanie, jak losowanie ? mogło być lepiej, ale i gorzej. Nie ma co ukrywać, że niekwestionowanym faworytem naszej grupy są Niemcy. Trafiliśmy również na dwie drużyny, które preferują siłowy futbol, czyli Szkocję i Irlandię. Uważam, że dobrze będzie nam się z nimi rywalizowało, mamy przewagę w grze technicznej. Mniemam, że właśnie z tymi reprezentacjami będziemy walczyli o awans. Jesteśmy zadowoleni, ale Niemcy, Irlandczycy i Szkoci również, więc coś tu jest nie tak (śmiech). Pamiętajmy tylko, że losowanie to dopiero początek. Eliminacje zaczniemy na boisku i w każdym meczu musimy dać z siebie wszystko, walczyć o zwycięstwo – uważa Zbigniew Boniek, który wypowiedział się na łamach oficjalnej strony internetowej PZPN.

– Nie nastawialiśmy się na listę życzeń, a ze spokojem oczekiwaliśmy na wynik losowania. Pierwszą refleksją jest oczywiście to, że faworytem naszej grupy są Niemcy, a szanse pozostałych drużyn są z pewnością wyrównane. Los chciał tak, że o punkty zagramy z reprezentacjami, z którymi będziemy mierzyć się niedługo towarzysko, czyli ze Szkocją oraz Niemcami. Wcześniej graliśmy zaś z Irlandią. Wszyscy w naszej grupie mają szansę. Trzeba wierzyć we własne umiejętności i poprzeć je ciężką pracą. Mamy już logistycznie przygotowany plan przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy 2016 – mówi na łamach oficjalnej strony PZPN selekcjoner Adam Nawałka.

– Niemiecki „Bild” również skupia się na Gibraltarze. Nie ma żadnego komentarza do wylosowania Polaków.

– Tytuł w „Die Welt”: Gramy z Lewandowskim i Gibraltarem.

/Radek

Udostępnij !

Comments are closed.