Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku

MIKROBLOG

Mój olx.pl

GG

Zapraszam na GG!

Bramka ORANGE


Losowanie Eliminacji EURO 2016

niedziela, 23 Luty 2014
losowanie_4

Nicea – orszak karnawałowy

W dniu dzisiejszym w Nicei odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do turnieju finałowego Mistrzostw Europy we Francji w 2016 r. W wielkim napięciu cały świat futbolowy obserwował dzisiejsze losowanie. Polskie nastroje po tym losowaniu są umiarkowanie optymistyczne.

Zestawienie grup wygląda następująco:

Grupa A: Holandia, Czechy, Turcja, Łotwa, Islandia, Kazachstan

Grupa B: Bośnia i Hercegowina, Belgia, Izrael, Walia, Cypr, Andora

Grupa C: Hiszpania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Macedonia, Luksemburg

Grupa D: Niemcy, Irlandia, POLSKA, Szkocja, Gruzja, Gibraltar

Grupa E: Anglia, Szwajcaria, Słowenia, Estonia, Litwa, San Marino

Grupa F: Grecja, Węgry, Rumunia, Finlandia, Irlandia Północna, Wyspy Owcze

Grupa G: Rosja, Szwecja, Austria, Czarnogóra, Mołdawia, Liechtenstein

Grupa H: Włochy, Chorwacja, Norwegia, Bułgaria, Azerbejdżan, Malta

Grupa I: Portugalia, Dania, Serbia, Armenia, Albania, (Francja)

A po losowaniu napisali/powiedzieli:

-„Kicker” swoją relację z losowania tytułuje „Niemcy trafiają na Lewandowskiego i spółkę”.

– Na pewno mecz z Polską będzie miły spotkaniem, bo znam się z Arturem Borucem. Czy do niego zaDla nas – Polaków najważniejsze odbyło się około godziny 13-tej. Wtedy to do grupy D wylosowani zostali Polacy. Znaleźliśmy się w niej razem z reprezentacjami Niemiec, Irlandii, Szkocji, Gruzji i Gibraltaru.

– dzwonię? do Artura. No nie, i tak nie dam mi żadnej rady, bo przecież jest jednak reprezentantem Polski. Mimo to, nie mogę się doczekać najpierw meczu towarzyskiego a potem dwóch eliminacyjnych – mówił selekcjoner Szkocji, Gordon Strachan.

– Losowanie, jak losowanie ? mogło być lepiej, ale i gorzej. Nie ma co ukrywać, że niekwestionowanym faworytem naszej grupy są Niemcy. Trafiliśmy również na dwie drużyny, które preferują siłowy futbol, czyli Szkocję i Irlandię. Uważam, że dobrze będzie nam się z nimi rywalizowało, mamy przewagę w grze technicznej. Mniemam, że właśnie z tymi reprezentacjami będziemy walczyli o awans. Jesteśmy zadowoleni, ale Niemcy, Irlandczycy i Szkoci również, więc coś tu jest nie tak (śmiech). Pamiętajmy tylko, że losowanie to dopiero początek. Eliminacje zaczniemy na boisku i w każdym meczu musimy dać z siebie wszystko, walczyć o zwycięstwo – uważa Zbigniew Boniek, który wypowiedział się na łamach oficjalnej strony internetowej PZPN.

– Nie nastawialiśmy się na listę życzeń, a ze spokojem oczekiwaliśmy na wynik losowania. Pierwszą refleksją jest oczywiście to, że faworytem naszej grupy są Niemcy, a szanse pozostałych drużyn są z pewnością wyrównane. Los chciał tak, że o punkty zagramy z reprezentacjami, z którymi będziemy mierzyć się niedługo towarzysko, czyli ze Szkocją oraz Niemcami. Wcześniej graliśmy zaś z Irlandią. Wszyscy w naszej grupie mają szansę. Trzeba wierzyć we własne umiejętności i poprzeć je ciężką pracą. Mamy już logistycznie przygotowany plan przygotowań do eliminacji mistrzostw Europy 2016 – mówi na łamach oficjalnej strony PZPN selekcjoner Adam Nawałka.

– Niemiecki „Bild” również skupia się na Gibraltarze. Nie ma żadnego komentarza do wylosowania Polaków.

– Tytuł w „Die Welt”: Gramy z Lewandowskim i Gibraltarem.

/Radek

Udostępnij !

Comments are closed.