Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Pogadajmy!

Archive for luty, 2009

Poszukiwane ! … POMYSŁY!!!

piątek, 20 lutego, 2009
To jeszcze nie moje :(                      To jeszcze nie moje 🙁

Poszukuję cały czas pomysłu: jak urządzić moje maleńkie mieszkanie!? Nie mogę sobie z tym problemem poradzić. Przeglądam strony internetowe, przeglądam czasopisma sugerujące wystroje wnętrz… I NIC!!! Nie mogę na nic się zdecydować.  Mam pewne „wytyczne” które chciałbym w mieszkaniu zawrzeć… ale to za mało by je całe urządzić! 🙂 Tak jak pisałem mieszkanie jest maleńkie bo raptem 37 m2 – czyli typowa kawalerka – pokój 25 m2 z osobną kuchnią, łazienką i niewielkim przedpokojem plus dosyć duży balkon- ale nim na chwilę obecną wogóle się nie przejmuję! ;-). Read the rest of this entry »

Miejsce godne… polecenia ! ? ? ?

wtorek, 17 lutego, 2009

Wpadłem wczoraj w sieci na kilka fotek z pięknego i przez niektórych z Was już znanego miejsca! 🙂 Wspomnienia mam z tym miejscem związane jak najlepsze i dlatego zamieszczam je jako osobną galerię na mojej stronie. Zapraszam do obejrzenia tych zdjęć- może coś się Komuś przypomni ??? 🙂 A miejsce jest swoją drogą BARDZO urocze! Klimat w nim panujący wyjątkowy i niepowtarzalny. Kilkakrotnie zdarzyło mi się zatrzymać tam nieco dłużej niż tylko jeden dzień – i dopiero wtedy poznaje się prawdziwe uroki tego miejsca. Zresztą nie tylko samo to miejsce jest ciekawe i interesujące, jego okolica, a zwłaszcza kościół pod wezwaniem Św. Idziego z bardzo ciekawą historią powstania, oraz znajdująca się nieopodal restauracja ze świeżymi rybami, powodują, że wracam tam nie tylko w myślach. Choć w nich ostatnio NAJCZĘŚCIEJ!!!  🙂 Moim zdaniem miejsce GODNE jest POLECENIA- na krótką wycieczkę a może i na dłuższy wypoczynek! Zobaczcie zresztą sami… 😉

Polskie Niezapominajki

poniedziałek, 16 lutego, 2009
Zima ! Prawdziwa!                     Zima ! Prawdziwa!

Pogoda, ach ta pogoda… chyba raczej ciężko mi dogodzić w dziedzinie POGODA! 🙂  Niesamowita! Tyle śniegu nasypało, że aż chce się wyjść na dwór i w nim buszować! 🙂 Zaciekawiony zmienną aurą wszedłem na stronę Polskie Niezapominajki by sprawdzić – jak długo będę się cieszył białym puchem! A odwiedziny to sentymentalne – z wielu powodów… Urzeczony białym puchem pod nogami/kołami – piszę tę notkę spoglądając co rusz na w/w stronę! Tyle wspomnień związanych z tą stroną… Ach… fantastycznie, zamiast deszczu (którego tak kiedyś-całkiem niedawno! -pragnąłem) śnieg! 🙂  Biały, puszysty i MOKRY śnieg! Tak powinno być – zimą śnieżno i zimno a latem – kolorowo i ciepło! A co do autora i treści strony … niezapominajki.pl – to już zawsze będzie mi się bardzo dobrze kojarzył! pomimo zgubionego dzień wcześniej samochodu 🙂 i jeszcze wcześniej pijanego górala na szczycie Gubałówki!!! Ach… same uroki… Tatr! i nie tylko…

Kilka chwil z Inspirującą Iranką :) !!!-zostaniemy razem na dłużej! :)

poniedziałek, 9 lutego, 2009
Ubuntu Inspirująca Iranka                Ubuntu Inspirująca Iranka

🙂 🙂 🙂 Tak, tak … w miniony weekend zainstalowałem na stacjonarnym komputerze, pomimo wielu obaw, nowy Ubuntu 8.10 Inspirująca Iranka (rany! – jaka nazwa 🙂 ) . Obawy moje brały się li tylko i wyłącznie z faktu, że stacjonarny komputer jest strasznie „sędziwy” już… (PIII 550 z 768MB RAMU i 64 MB kartą graficzną na AGP na płycie Abita BE6II na  BX 440) Do samego końca instalacji nie wiedziałem czy uda się uruchomić i pracować na leciwym sprzęcie nowemu oprogramowaniu. Jakież było moje zaskoczenie – kiedy okazało się, że dystrybucja (po wcześniejszym ściągnięciu, wypaleniu i instalacji) hula aż miło- nawet bym powiedział, że lepiej niż poprzednio zainstalowany również ubuntu ale w wersji 7.1 !

Read the rest of this entry »

Fraszki… na Jurka Dudka i Polonez – ze szkoły średniej :)

środa, 4 lutego, 2009
Jurek Dudek

Jerzy Dudek

Nie mogę powstrzymać się od napisania tej notki… 🙂 Nie często mi się takie zachowanie zdarza, ale jednak – BYWA 🙂    

Nasz wyśmienity onegdaj bramkarz Jurek Dudek, który obecnie spędza czas przesiadując na ławce rezerwowych wielkiego Realu Madryt, zarabiając niesamowitą kasę, stał się przyczynkiem do jej napisania.

Właściwie to Jurek stał się przyczynkiem do napisania na łamach www.onet.pl Sport, przez niejakiego Anal-alfa-beta, fraszki – powiązanej tematycznie z przesiadywaniem na ławce, zarabianiem kasy i… Mistrzostwami Świata w Piłce Ręcznej 🙂 … oto i ona: Read the rest of this entry »

Paweł Gołębski – LATE NIGHT

niedziela, 1 lutego, 2009
Paweł Gołębski - Late Night        Paweł Gołębski – Late Night

W piątkowy późny wieczór wybrałem się do „Ośrodka” na Paweł Gołębski – LATE NIGHT. Zabawa była przednia i trwała prawie dwie godziny. Nie przeszkodziła w tej zabawie nawet porażka naszej reprezentacji w piłce ręcznej z gospodarzami Mistrzostw Świata – Chorwatami. Paweł dał jak zwykle popis swojego niekonwencjonalnego poczucia humoru oraz talentu wokalnego. Można było usłyszeć w Jego wykonaniu kilka znanych z wcześniejszych Jego występów utworów oraz piosenki przygotowane specjalnie na tę imprezę. Zaprosił dwóch wyśmienitych gości: Zgas-a z Me Myself And I oraz „człowieka historię” dla wrocławskiego PPA – Sambora Dudzińskiego. Obydwaj zaproszeni oprócz wybornego poczucia humoru zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Moje zdjęcia z tej imprezy możecie zobaczyć w galerii , a krótkie filmiki prezentujące klimat panujący na tej imprezie pod odnośnikiem Filmy.