Życie Kawałek po Kawałku
Pogadajmy!

Polsko – Grecka tragedia Smudy

piątek, 8 czerwca 2012

W pierwszym meczu grupy A Polacy zremisowali, w meczu otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012, z reprezentacją Grecji 1:1. Byłem świadkiem tego spotkania. Dwóch negatywnych bohaterów: 1.Franciszek Smuda 2.Wojciech Szczęsny i dwóch pozytywnych bohaterów 1.Robert Lewandowski 2.Przemysław Tytoń.

Rzecz ujmując krótko – 20-30 minut gry w piłkę a reszta to kopanina. Polacy swoją postawą na boisku sprowadzili mnie i moje wyobrażenia o ich formie do skrajnego minimum. Innymi słowy – NIE WIERZĘ w wyjście tej Reprezentacji z grupy A.

Obejrzałem mecz Rosja-Czechy i uważam, że obie jedenastki są znacznie lepsze od Polaków. Obstawiam 12 czerwca 2012 roku – tęgie lanie Polaków a 16-tego czerwca 2012 – mecz nie będzie już miał dla nas większego znaczenia.

Niestety nasi Reprezentanci – nie grali, pomijając 20-30 minut pierwszej połowy, ambitnie. Końcówka to było już stanie na boisku a do tego zachowanie Pana Trenera Smudy, który nie robi żadnej zmiany, żeby wygrać ten mecz a przygotowuje zmianę w 91 minucie, która w rezultacie nie dochodzi do skutku, a świadczy o bojaźni i chęci gry na czas zmianą zawodnika. Moim zdaniem – TO SKANDAL! Panowie w Reprezentacji zapomnieli chyba, że grają U SIEBIE! w Polsce i nie wkłada się w takie mecze 100% wysiłku tylko minimum 150% i to przeciwnicy winni się nas bać i chcieć grać na czas.

Czekając na mecz z Rosją – oglądam kolejne spotkania grupowe.