Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku

MIKROBLOG

Mój olx.pl

GG

Zapraszam na GG!

Bramka ORANGE


Archive for the 'O stronie' Category

Follow me! Snapchat : rkawalek

wtorek, Październik 6th, 2015

ghostOto kolejne moje odkrycie ostatnich tygodni!

Przepraszam, skłamałbym! po raz pierwszy zainstalowałem Snapchat-a dobrze ponad dwa lata temu na telefonie komórkowym. Zainstalowałem, spróbowałem… i usunąłem. Nie wzbudził we mnie emocji, ot kolejny program do robienia i wysyłania zdjęć. Społecznościowo wtedy, dwa lata temu, gościł u mnie już długo Facebook no i rosło moje zainteresowanie Twitter-em. Z obu tych narzędzi korzystam do dziś, choć przyznać muszę, że w chwili gdy piszę te słowa stanowczo na pierwszy plan wysunął się Twitter. Częściej i chętniej korzystam z niego jako ze źródła szybkiej informacji i komunikacji. Takie czasy. Read the rest of this entry »

Twitter zamiast Blipa

sobota, Lipiec 13th, 2013

2013_07_13_twetter_0001W związku z informacją o treści : „Drodzy Użytkownicy, z dniem 31 sierpnia 2013 r. Blip.pl zostanie zamknięty.” zamieszczoną na głównej stronie serwisu i tym samym brakiem możliwości publikowania przez niego mojego mikrobloga podjąłem decyzję o zamianie Blipa na Twittera.

Od tej chwili funkcję mojego MIKROBLOGA publikowanego na stronie pełnić będzie moja ściana z serwisu Twitter.

Zapraszam do czytania.
Radek

KOKO KOKO EURO Spoko!

czwartek, Czerwiec 7th, 2012

Gdzie nie spojrzę – czuję się jak w domu ! :) Tak już mam, czując atmosferę zbliżającego się EURO2012. Wszystkie opiniotwórcze telewizje pełne są informacji na temat zbliżającego się turnieju, reprezentacji w nim występujących jak i wszystkich inwestycji związanych z tą największą sportową imprezą organizowaną w naszym kraju. Ja z racji zainteresowań, gdyż od dziecka przez dwadzieścia lat grałem w piłkę, szczególnie dobrze czuję się w tematyce piłkarskiej. Mam to szczęście, że moja żona pracuje przy organizacji turnieju w Polsce i dzięki temu mam okazję obejrzeć wszystkie mecze Polaków w grupie. Wybieram się zatem na jutrzejszy mecz otwarcia oraz na mecz z Rosją w Warszawie oraz na mecz Czechy-Polska we Wrocławiu. Ponadto obejrzę jeszcze jeden mecz z trybun Stadionu Narodowego a mianowicie mecz półfinałowy – jeden z dwóch w turnieju, drugi odbędzie się na Donbass Arenie w Doniecku. Przy odrobinie szczęścia może zobaczę w tym meczu również reprezentację Polski ??? – kto wie… Read the rest of this entry »

Konkurs: świt czy zachód ? – ZAKOŃCZONY

poniedziałek, Październik 24th, 2011
świt czy zachód ???

Świt czy zachód ???

Po bardzo zaskakującym i pełnym niepozytywnych wrażeń piątku miałem w weekend okazję wziąć udział w wędkowaniu w przemiłym towarzystwie Kolegów z zaprzyjaźnionego Koła Wędkarskiego.

Towarzystwo przednie, pogoda wyśmienita – tylko ryby jakoś nie chciały brać. Ten brak brań rekompensowały za to wspaniałe widoki … o które Was dziś pytam…

Pytanie brzmi:

Jak myślicie?

Czy zamieszczone powyżej zdjęcie pochodzi ze świtu czy z zachodu słońca ? 

Na odpowiedzi zamieszczone (mam nadzieję) w komentarzach czekam przez dwa najbliższe tygodnie to jest do: 7.11.2011 r. Po tym terminie wybiorę z poprawnych odpowiedzi laureata, który dostanie ode mnie cenną wędkarską (a jakże) nagrodę! :)

Read the rest of this entry »

Kawałek z Facebook-iem i innymi

czwartek, Sierpień 19th, 2010

Już dawno nie wykonywałem żadnych prac nad stroną. Nawet treści nie dodawałem za wiele. To przede wszystkim z powodu CIĄGŁEGO i CHRONICZNEGO BRAKU CZASU WOLNEGO. Czasu nadal BRAKUJE – ale teraz u progu nowego roku szkolnego oraz nadchodzącego mojego URLOPU :) !!! postanowiłem nieco popracować nad stroną i nad treściami zawieranymi na niej. Na pierwszy ogień poszła integracja strony z moją ścianą Facebooka. Od wczoraj możecie dowiedzieć się o nowych wpisach na www.radek.kawalek.eu oraz na www.kacpi.kawalek.eu przeglądając wpisy na Facebooku. Wystarczy tylko, że staniemy się znajomymi :) (jak to fajnie brzmi!!!) na Facebooku i już! Treści z moich stron są przed Twoimi oczami zaraz po zalogowaniu się do Facebooka. Nie działa to w drugą stronę – czyli treści dodawane przeze mnie  do mojej ściany Facebooka nie stają się treściami udostępnianymi na mojej stronie radek.kawalek.eu – ale kto wie -może kiedyś… ? ;-) – nie wiem zresztą czy chciałbym takiego rozwiązania – w końcu Facebook to Facebook – a radek.kawalek.eu to radek.kawalek.eu i niekoniecznie jedno musi dokładnie zawierać drugie… Read the rest of this entry »

Pisać każdy może…

czwartek, Styczeń 14th, 2010

Pisać każdy może...

Pisać każdy może...

„Słowa są ulotne a napisane TRWAJĄ WIECZNIE!

Pisanie jest potrzebą. Piszemy aby pozostawić ślady istnienia, pamięć naszego życia. Piszemy by wyrazić myśli, namiętności, uczucia – wszystko to czego doświadczyliśmy po drodze – drodze naszego życia.

Piszemy by uchronić nasze wspomnienia przed zapomnieniem.”

Taki oto cytat widniał na fiszce kalendarza, który kupiłem sobie na nadchodzący rok. Zmusił mnie do chwili zastanowienia i krótkich przemyśleń…

Szybkie tempo naszego życia sprawia, że ciągle brakuje nam czasu. Zatrzymujemy się tak rzadko, że warto te krótkie chwile! wytchnienia zapisywać, notować i upamiętniać! … choćby tu… stąd ten wpis…

Kawałek po Kawałku a Fakty po Faktach… !

czwartek, Sierpień 27th, 2009
Program Fakty po Faktach w tvn24Program Fakty po Faktach w tvn24

Dopiero teraz zdałem sobie sprawę z tego, że tytuł mojej strony bliźniaczo przypomina tytuł programu informacyjnego  „Fakty po Faktach” w tvn24 :) . Mój wymysł miał raczej tyczyć się mnie i mojego synka w powiązaniu z naszym nazwiskiem i upływającym czasem… a nie z tvn24 ! :) no ale cóż… tak czasem bywa… że sami nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego co na nas wpływa – działamy podświadomie – może i tym razem również tak było… ? sam nie wiem! Fakty są takie, że tytuły są PODOBNE! :) – a „Fakty po Faktach” – lubię tylko ciut mniej niż „Życie Kawałek po Kawałku” ! :)

Zmiany, zmiany, zmiany… na stronie…

poniedziałek, Listopad 17th, 2008
Bałtyk jesienny

Bałtyk jesienią...

Wraz z szybko upływającym czasem wolno następują zmiany na mojej stronie. To w zasadzie przez ciągły i nieustanny brak czasu – nic się na niej nie zmieniało od strony technicznej już od dłuższego czasu. Ale pomalutku dodaje kolejne wtyczki do systemu zarządzania treścią WordPress, na który zdecydowłem się na samym początku zakładania własnego bloga. W chwili obecnej można zobaczyć już efekt działania wtyczki galerii internetowej (pod odnośnikiem „Zdjęcia„) oraz dodałem do treści strony swój kanał w serwisie YouTube. Zamieszczam w nim filmy, które popełniam przy różnych życiowych okazjach… zazwyczaj będą to krótkie ujęcia „ku pamięci” chwili. Ktoś by zapytał: dlaczego? a ja odpowiem: BO TAK CHCĘ! i już. Nie znaczy to, że od czasu do czasu nie zamieszczę dłuższego filmu… nie mówię nie … ale na chwilę obecną nie mam czasu na dłuższe filmy. Tak czy siak efekt możecie zobaczyć (pod odnośnikiem „Filmy„). I tak to właśnie strona się zmienia i ewaluuje… nie wiem czy w dobrym kierunku… ale jednak – zmienia się.