Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Pogadajmy!

Irytujący Windows 10

czwartek, 4 czerwca 2015

win10Moja irytacja najnowszym „dzieckiem” Microsoftu dziś przybiera postać wpisu.

No bo to, że instaluje się średnio dwa razy w tygodniu – to jeszcze nic. Instaluje się i ma zamiast coraz mniej błędów – coraz więcej! Nie działa mi Spartan , nie działają kafelki, nie działa logowanie inne niż kontem Microsoftu, w zasadzie nie działa również doinstalowany Chrome bo wyświetla co chce jak chce i kiedy chce…

Kiedy już któraśtam wersja zadziałała w miarę poprawnie, pokonfigurowałem system pod własne potrzeby, by pod koniec tygodnia znowu się przeinstalował i znowu nie działa… i tak w kółko jedna prawie działająca – jedna prawie wogóle nie działająca. Trochę to wygląda tak jakby nad systemem pracowały dwie niezależne grupy programistów – jedna ma jedna wizję i w miarę działający kod – druga trochę inną i prawie wogóle nie działający kod.  I tak na zmianę publikują… tak to jakoś wygląda z mojej perspektywy.

Wydaje mi, że formuła doinstalowywania/przeinstalowywania systemu a później robienia uaktualnień NIE SPRAWDZI SIĘ w odniesienie do Windowsa. Bynajmniej u mnie do chwili obecnej system działa CORAZ GORZEJ zamiast coraz lepiej. Wiem, że to jest wersja w moim przypadku Windows 10 Pro Insider Preview – co powinno wyjaśniać wszystko, ale powinno też być widać jakiś postęp prac – a tu postęp objawia się częściowo spolonizowanym interfejsem – częściowo – bo już funkcje bardziej zaawansowane nie doczekały się polonizacji. Czyli robota zrobiona ale na razie po łebkach.

Pomimo ogólnego zniechęcenia dziesiątką zapragnąłem sprawdzić ostatnie doniesienia dotyczące możliwości „zarezerwowania” sobie dziesiątej wersji systemu. Sprawdziłem czy będą mógł to wykonać na mojej jak najbardziej legalnej – zakupionej i zarejestrowanej- pudełkowej wersji Windows 7 – zainstalowanej na netbooku Samsunga – i pomimo pełnego uaktualnienia siódemki – NIE MAM OPCJI REZERWACJI. Nie wiem czym to może być spowodowane – ale opcji poprostu BRAK. Nic to poczekam jeszcze – może później – albo jakoś inaczej da się to uaktualnienie przeprowadzić.

Na chwilę obecną mocno zastanawiam się nad powrotem na laptopie do Windows 7 bo te ciągłe niedociągnięcia 10-tki mnie już drażnią. Może poczekam poprostu na finalną wersję sytemu i wtedy ją zainstaluje. Może będzie działać. /r

Comments are closed.