Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku
Życie Kawałek po Kawałku

MIKROBLOG

Mój olx.pl

GG

Zapraszam na GG!

Periscope i Zello

sobota, 6 czerwca 2015

PeriscopeChciałbym dziś podzielić się z Wami moimi dwoma programowymi odkryciami… 🙂

Pierwsze to Periscope – program, którego od dłuższego czasu mogli używać posiadacze wszelkiej maści IPhonów… i Twitter-a a od niedawna napisanego i skompilowanego na Androida – czyli dostępnego w Android Markecie. Jest świetnym uzupełnienie popularnego komunikatora Twitter o wiadomości video i do tego nadawane na żywo. Fajnie przerabia naszego smartfona w serwer streamujący obraz z dźwiękiem na żywo z możliwością komentowania przez widza tego co widzi – pisząc do autora streamu w czasie trwania streamingu. Fajna i przydatna aplikacja – dziś na przykład oglądałem relację polskiego komentatora sportowego z imprez organizowanych w Berlinie przed finałem Ligii Mistrzów… oglądałem mojego idola Zizu udzielającego wywiadu dotyczącego szans Juventusu… Oglądałem również polski stream o tym jak przygotowywać się kondycyjnie i ruchowo do podróży – tych dalekich jak i tych bliskich…

Aplikacja na tyle przypadła mi do gustu, że na pewno będę od czasu do czasu coś sam streamował.

zelloKolejnym odkryciem ostatnich dni jest program o nazwie Zello. Ten to program gości już w marketach wszystkich popularnych jak i tych mniej popularnych systemów mobilnych od dosyć dawna. I też służy do komunikacji ale tylko głosowej pomiędzy pojedynczymi ludźmi używającymi go lub pomiędzy grupami użytkowników, które mogą być otwarte (bez hasła) lub zamknięte (z hasłem).

Postanowiłem stworzyć zamknięta grupę ARK Family & Friends i zaprosić do niej członków rodziny oraz najbliższych znajomych – co też uczyniłem drogą emailową. Jeżeli jednak znaleźliby się wśród czytających te słowa chętni do przyłączenia się – to serdecznie zapraszam do ściągnięcia, zainstalowania i dodania mnie do znajomych i wówczas prześlę Wam w wiadomości prywatnej hasło do naszej grupy.

Aplikacja ta dział tak jak CB Radio w samochodzie z tą zasadniczą różnicą, że po pierwsze- nośnikiem głosu jest internet (mówiąc skrótowo i oględnie) a nie fale radiowe tak jak w tradycyjnym CB Radiu a po drugie- w Zello istnieje możliwość rozmowy tylko z jedną wybraną osobą a nie tak jak w CB Radiu jeden mówi a słyszą wszyscy… Myślę, że jest to fajny sposób na krótkie rozmowy jeden do wielu lub jeden do jednego lub też na pozostawianie wiadomości głosowych konkretnej osobie.

Serdecznie zapraszam Was do zainstalowania i przetestowania funkcjonalności obu aplikacji – może Komuś z Was przypadną go gustu ??? /r

Comments are closed.